Konya Bilişim Derneği- Bilişimcilerin Buluşma Noktası
 
   
 
Duyurular/Etkinlikler
DUYARLI ÜYELERİMİZ
Üyelik Formu
Derneğimizin Basın Açıklamaları
Kaydettiğiniz bilgilerin yok olmadığını unutmayın
Derneğimizin basın açıklamaları ulusal basında yankı buldu.
Derneğimizin sosyal ağlarla ilgili basın açıklaması.
BİLİŞİM KENTİ KONYA - Konya Bilişim Etkinlikleri Basın Açıklması
Makaleler
Sosyal Medya ve Güvenlik
İnternet ten Güvenli Alışveriş
Elektronik Postanıza Dikkat
Sanal Alemin Çakma Siteleri
Odamı olalım, dernek mi kalalım?
VİZYON, İNOVASYON VE NURİ DEMİRAĞ
Konya'da Hava Durumu
KONYA
Ziyaretçi Sayacı
Bugün 25
Dün 25
 Toplam
18/09/2012 den beri)
75063
KONYA'NIN EN SEÇKİN BİLİŞİM FİRMALARI BURADA
       
 
 
BİLİŞİM KENTİ KONYA - Konya Bilişim Etkinlikleri Basın Açıklması

        

 

Basın Duyurusu ve BİLİŞİM KENTİ KONYA etkinlik daveti

DEĞERLİ BASIN MENSUPLARIMIZ

               Konya Bilişim Derneği olarak 1998 yılından beri faaliyet göstermekteyiz. Derneğimiz kurulduğu günden bu yana bilişim sektörü adına önemli faaliyetlerde bulunmuştur.  İki yıl önce, yeni yönetim anlayışı olarak, sektörel alan yanında, sosyal alanda da faaliyet göstererek, Ülkemizin ve Konya’mızın bilgi toplumu olma yolunda ilerlemesi için faaliyetler yürütmeyi, toplumun büyük bir kesimi tarafından desteklenen ve benimsenen sivil toplum kuruluşu haline gelmeyi hedefledik. Bu amaçla sistemli bir çalışma ve gayretle vizyonumuzu ve misyonumuzu tanımlama çalışmaları yürüttük. Vizyonumuzu  “Ülkemizin bilişimi üreten, doğru verimli kullanan bilgi toplumu, Konya’mızın Bilişim Kenti olması yolunda, etkin rol alan, örnek ve önder sivil toplum kuruluşu olmak.”  olarak belirledik.  Tüzüğümüzde gerekli düzenlemeleri yaparak, Derneğimizin sosyal ağırlıklı sektörel bir dernek haline dönüşmesini ve bilişime ilgi duyan herkesin üye olabileceği, seçme ve seçilme hakkına sahip olabileceği, yapıya dönüştürerek güncelledik. Yeni vizyonumuz ve misyonumuz doğrultusunda faaliyetlerimiz devam etmektedir. Bu amaçla Mevlana Kalkınma Ajansına sunduğumuz “Konya Bilişimle Kalkınıyor” adlı projemiz teknik ve mali açıdan yeterli puanı almış, ancak teklif çağrısına ilgisi açısından yeterli puanı alamadığından destek sağlanamamış ve hayata geçirilememiştir. Bu doğrultu da etkinliklerimizi kendi kıt kaynaklarımızla sürdürmeye devam etmekteyiz.

                17 Aralık 2012 tarihinde,  2012 Konya Ekonomi ödülleri toplantısında, Sayın Başbakanımızın             “Biz Konya'mızı artık Yüksek Teknoloji ile de buluşmaya hazırlıyoruz ve yüksek teknolojide adımlar atmaya davet ediyoruz. Bunun içinde bilişim teknolojisinden tutunuz, motor sanayine varıncaya kadar…” ile başlayan sözlerinin, Derneğimizin iki yıl önce belirlediği vizyonla, birebir örtüşmesi, bize büyük heyecan ve haz vermiştir. Vizyonumuza en yetkili ağızdan destek bulmuş olmanın verdiği heyecan ve hazla, faaliyetlerimizi bütün Konya’mızın sahipleneceği ve benimseyeceği şekilde yürütmeye devam edeceğiz. Bu amaçla düzenleyeceğimiz etkinliklerimizi “BİLİŞİM KENTİ KONYA” başlığı altında sürdüreceğiz.

                12 Ocak 2013 Cumartesi günü gerçekleştirmeyi planladığımız “JOOMLA! ile Hızlı ve Kolay Web” konulu toplantımızı da, BİLİŞİM KENTİ KONYA başlığı altında sunacağız. Bilindiği gibi günümüzde web siteleri,  işletmeler, kurumlar, hatta kişiler için olmazsa olmaz ihtiyaç durumuna gelmiştir. Joomla! ücretsiz olarak, herkesin rahatlıkla elde edebileceği, 64 dilde yayınlanan, tüm dünya kullanıcıları tarafından geliştirilen, gönüllü Sivil Toplum Kuruluşlarınca desteklenen, açık kaynak içerik yönetim sistemidir. Joomla! ile, web tasarımını hiç bilmeyen amatör kişiler, kişisel web sayfaları geliştirebileceği gibi, profesyonel web geliştiricileri de açık kaynak kod desteğinden yararlanarak, çok güçlü portal siteler, e-ticaret siteleri geliştirerek,  kazanç elde edebilirler.

 Etkinliğimiz, faaliyetlerimizde büyük destek sağlayan, Konya Ticaret Odası Başkanımız Selçuk Öztürk’ün açılış konuşması ile başlayacak, Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Öztürk’ün Dernek faaliyetleri ve planlanan etkinlikler ile ilgili sunumunun ardından, Prof Dr. Ahmet ARSLAN tarafından Web sitelerinin iş dünyası ve sosyal hayattaki önemi konusunda bilgilendirme yapılacaktır. Daha sonra konu uzmanları tarafından, Joomla!  İçerik yönetim sistemi tanıtılarak, kurumsal uygulamalarda Joomla entegrasyonu hakkında bilgilendirme yapılacaktır. Ayrıca  S.Ü. Tıp Fakültesi’nin kurumsal çalışması olan E-Fakülte Yazılım Projesinin Joomla! İle entegrasyonunun ayrıntılı bir şekilde anlatılacağı etkinliğimizde diğer kamu ve özel kuruluşlarınında yararlanabileceği dolu dolu konuları ile benzersiz bir etkinlik olacaktır. Dolayısı ile etkinliğimiz bilişim meraklılarının yanında, kurumsal çalışan profesyonelleri de yakından ilgilendirmektedir.

                BİLİŞİM KENTİ KONYA sloganı ile yıl içerisinde, ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirlikleri geliştirerek, hem bilişim sektörüne yönelik, hem de topluma yönelik bir dizi etkinlikler yapmayı planlıyoruz.  Etkinliklerimiz Konya Ticaret Odası, Selçuk Üniversitesi, KTO Karatay Üniversitesi tarafından desteklenmektedir. Yakın zamanda Konya’mızın birçok kurum ve kuruluşunun desteğini kazanacağımıza inanıyoruz. Yüksek teknoloji ve bilişim kenti olma hedefini,  bizzat Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı tarafından Konya’mızın önüne konmuş bir vizyon olarak algılıyoruz. Derneğimizin vizyonu ile birebir örtüşen bu vizyonunun, bütün platformlarda konuşulmasını, tartışılmasını ve içinin doldurulmasını, ilgili kurum ve kuruluşların üzerine düşen görevi üstlenmesini, tüm Konyalıların bu konuda yoğun istek göstermelerini arzu ediyoruz.  Biz sivil toplum kuruluşu olarak, üzerimize düşen farkındalık oluşturma, dinamikleri harekete geçirmek için etkileme faaliyetlerini var gücümüzle sürdüreceğiz.

12 Ocak 2013 Cumartesi günü Saat:14.00 te, Konya Ticaret Odası Konferans Salonu’nda yapacağımız ilk etkinliğimiz bilişim meraklılarına, amatörlere, profesyonellere ve vizyonumuzu paylaşan Konya’mızın gelişmesinden heyecan duyacak herkese açıktır.  Etkinliğimizin öncesinde  kamuoyuna duyurularak, yüksek sayıda katılımın gerçekleşmesine sonrasında da heyecanımızı ve vizyonumuzu yansıtarak sinerji oluşturulmasına katkı sağlamınızı saygıyla arz ederiz.

 

 

Ahmet Öztürk

Konya Bilişim Derneği

 Yönetim Kurulu Başkanı

                                                                                                                                                 

 

Abdülaziz Mah. Hünkar Sokak No:40 Meram/KONYA

Tel: (332) 351 23 71    Fax: (332) 351 23 72

bilgi@kobid.org.tr           http://www.kobid.org  http://www.kobid.org.tr

 

                                                                                                                

Ekleme Tarihi : 8.1.2013 11:22:04 Gönderen : Ahmet Öztürk   Görüntülenme sayısı: 4301
Kimler Görüş Bildirebilir
 
 
Görüşler-Değerlendirmeler
 
         
Anasayfa
 
   
ÖZBİM Eğitim Kurumları'nın Konya Bilişim Derneğine hediyesidir